Kilka faktów na element chelatacji

Chelatacja korzysta w Polsce coraz bogatsze skupisko zwolenników. Technika ta często zatrudniana jest w leczeniu miażdżycy, lecz również przy zatruciach metalami ciężkimi.

http://chelmed.pl/chelatacja

W jaki zabieg wykonywana jest chelatacja oraz co warto na jej temat znać?
Na czym polega chelatacja
Chelatacja polega na przedstawieniu do systemie człowieka związku zwanego EDTA, czyli kwasu wersenowego, będącego kompleksowym aminokwasem, który wchodzi trwałe składania z metalami niebezpiecznymi.
Nie przynosi on natomiast żadnych substancji toksycznych ani nie realizuje w przemianie materii, a emitowany jest z systemu wraz z połączonymi metalami w przebiegu paru godzin z wpisania do systemu.
Przed podjęciem kuracji
Przed chelatacją pacjentom promuje się wykonanie testu tętna oraz ciśnienia, badania dopplerowskiego tętnic obwodowych i osłuchiwanie tętnic szyjnych.

Przebieg kuracji chelatacyjnej
Pacjent organizowany stanowi w pozycji będącej lub stojącej. Następnie pozostaje mu wręczony płyn infuzyjny zawierający roztwór EDTA także różne witaminy. Poprzez chwila minut pacjent może odczuwać mały ból. Terapia zwykle pisze się z ok. 20-30 cykli, od 1 do 3 na tydzień, i jakiś wlew dożylny żyje ok 3-4 godziny. Po skończeniu cyklu pacjent powinien wziąć ok. 1 lit płynu, aby zapewnić nerkom dokładne oczyszczenie ze złych związków.
Zastosowanie chelatacji
Jak wysoko wspomniano, chelatacja służy raczej do usuwania zmian miażdżycowych oraz odtruwania systemu z metali ciężkich. Także ma użycie w leczeniu takich schorzeń i faktów, jak:
– dusznica bolesna,
– zaburzenia krążenia kończyn dolnych,
– zaburzenia krążenia mózgowego,
– sklerodermia,
– choroba Alzheimera,
– artrozy natomiast wyjątkowe chorobie reumatyczne,
– zwapnienie siatkówki oka,
– zaburzenia słuchu,
– migrena.
Chelatacja jest zatem możliwością dla kilkorgu kobiet bezskutecznie zmagających się z dolegliwościami systemu krążenia. Dzięki niej intensywna dozę chorych może napawać się zdrowiem, którego nie mogły im wręczyć doskonałe formy usuwania.